Otvoreno Balkansko školsko prvenstvo 2022

Sjajan uspjeh ostvarili su predstavnici Crne Gore na Otvorenom Balkanskom školskom prvenstvu u Ohridu.

Pročitaj više...

HomeGalerijaOtvoreno Balkansko školsko prvenstvo 2022

Otvoreno Balkansko školsko prvenstvo 2022

SJAJAN USPJEH CRNE GORE NA BALKANSKOM ŠKOLSKOM

PRVENSTVU

Šest medalja u Ohridu

Sjajan uspjeh ostvarili su predstavnici Crne Gore na Otvorenom Balkanskom školskom prvenstvu u Ohridu. U dva sporta je Crnogorski školski sportski savez imao svoje učesnike u poznatom makedonskom ljetovalištu – atletici i futsalu – muškom i ženskom a osvojili su čak šest medalja – pet zlatnih i jednu bronzanu. Zlatnim odličjima okitili su se muška futsal ekipa Srednjemješovite škole „Vuksan Đukić“ iz Mojkovca, te u atletici učenica ove škole Vesna Kljajević u bacanju kugle, Ognjen Marsenić (Gimnazija „Panto Mališić“, Berane) u trci na 100 metara, Haris Adrović (Srednja elektro-ekonomska škola, Bijelo Polje) u bacanju kugle i Anabela Mujovi (Srednja stručna škola, Bar) u skoku u dalj. Bronzana medalja pripala je atletičarki iz Berana Maši Bubanji iz Gimnazije „Panto Mališić“ u skoku u dalj. Jedino je bez medalja ostala ženska futsal ekipa Srednje stručne škole „Sergije Stanić“, koja se morala zadovoljiti četvrtim mjestom, ali je trener ove ekipe profesor Oleg Ulićević bio zadovoljan nastupom svojih učenica. -Jedno lijepo druženje u Ohridu, djeca su bila dosta dobra, takmičenje lijepo organizovano, tako da je misija uspjela - širenje granica među djecom, ljubavi, razumijevanja, druženja... Naša ekipa nije bila u najjačem sastavu, tako da smo ovako oslabljeni postigli lijep uspjeh. Mi kao mala zemlja i mala populacija smo zadovoljni što smo imali priliku da učestvujemo na ovakvom takmičenju, rekao je profesor Ulićević. Trener muške futsal ekipa iz Mojkovca profesor Danilo Ristić je istakao da je ponosan na predstavnike svoje škole u Ohridu. -Ponosan sam na činjenicu da su djeca iz Mojkovca, iz samo jedne srednje škole osvojila čak dvije zlatne medalje. Njihovim uspjehom se ne ponosi samo naša škola već i cijeli Mojkovac. Nije bilo lako, ali uz talenat i ogromnu želju učenici su ostvarili veliki uspjeh i još jednom pokazali kvalitet mojkovačkog sporta. Iz našeg grada su najavili da će nam prirediti svečani doček na Gradskom trgu, rekao je profesor Danilo Ristić.

Bacačica kugle iz Mojkovca Vesna Kljajević je u Ohridu nastavila nisku osvajanja medalja u poslednje vrijeme. -Tri dana nakon što sam osvojila bronzu na Balkanskom prvenstvu za mlađe juniore u Baru, pobijedila sam na Balkanskom školskom prvenstvu u Ohridu. Jako sam ponosna na svoj uspjeh i na činjenicu da smo fudbalska ekipa i ja donijeli našoj maloj školi ovako vrijedna priznanja, rekla je Vesna Klajević. Kapiten futsal ekipe iz Mojkovca Danilo Zindović je istakao da su imali težak put do titule, do koje su došli zahvaljujući velikoj želji i velikom preokretu u finalu. -Dugo smo se pripremali za takmičenje. S obzirom na jaku konkurenciju željeli smo da osvarimo bar jednu pobjedu na početku, a kada smo vidjeli da možemo htjeli smo još. Išli smo korak po korak. Najjači otpor pružila nam je ekipa iz Republike Srpske, kao i Kosova u finalu, u kojem smo gubili sa 0:2, ali smo velikom željom i borbenošću napravili veliki preokret, slavili sa 4:3 i donijeli titulu našoj školi, rekao je Danilo Zindović.

Prijatelji školskog sporta

1.png2.png3.png4.png5.png6.png1.png2.png3.png4.png5.png6.png